ABD Savunma Bakanı Barzani ile görüştü

  0
  115

  Ankara ve Bağdat ziyaretlerinin ardından Hewler’e giden ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, devam eden Musul operasyonu kapsamında KDP Lideri Mesut Barzani ile görüştü

  ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Ankara ve Bağdat ziyaretlerinden sonra bugün saat 10.30’da Hewler’e ulaştı. Carter, Hewler Havalimanı’nda Güney Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani tarafından karşılandı. Güney Kürdistan Bölgesi yetkilileriyle bir dizi görüşme yapması beklenen Carter, Hewler’e bağlı Selahaddin’de KDP Lideri Mesut Barzani başkanlığındaki heyetle görüştü. Görüşmeden sonra Güney Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Carter’in gerek Bağdat gerekse de Kürdistan bölgesi yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde Musul’un kurtarılması operasyonu çerçevesinde Irak ordusu ve Kürt güçleri arasındaki yakalanan uyumdan memnuniyetini dile getirdiği belirtildi.

  Carter’in ayrıca hem Mesut Barzani ve hem de Iraklı yetkililerle yaptığı görüşmelerde, TSK askerlerinin Irak topraklarındaki varlığı ve yaşanan sorunlara da değindiği öğrenildi.

  Kaynak: DİHA

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here