CHP Gençlik Örgütü: Demokrasi için sonuna kadar direneceğiz

0
107

Otlu, Bağcılar’da İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in katılımıyla düzenlenen panele yönelik saldırı ve Küçükçemece’de CHP’li gençlerin gözaltına alınmasıyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kenan Otlu, yaptığı yazılı açıklamada CHP’li gençlerin baskı ve şiddetle sindirilmek istendiğini belirterek kamuoyunu Cumhuriyet ve demokrasi için mücadele eden gençlere sahip çıkmaya davet etti. “Cumhuriyet Hepimizin” yazılı pankart astıkları gerekçesiyle CHP’li gençlerin gözaltına alınmasına sert tepki gösteren Otlu, “Duvar yazılarından bile korkar oldular. Cumhuriyeti görmek, duymak dahi istemiyorlar. Her fırsatta cumhuriyetle hesaplaşma arayışına giren bu gerici iktidarı uyarıyoruz. Kurucu değerlerimize ve felsefimize gelecek en küçük saldırı karşılığını bulacak; CHP gençlik örgütleri olarak hak ve hukuku tanımayanlara karşı sonuna kadar direneceğiz. Duvarlara “Cumhuriyet Hepimizin” yazan gençler sizler ve sizlerin çocukları için sokağa çıkıyor. Sizin göreviniz bu gençleri karga tulumba gözaltına almak değil; her şeyinizi borçlu olduğunuz bu cumhuriyet sahip çıkmaktır” dedi.

Otlu, CHP Bağcılar Gençlik Örgütü’nün İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in katılımıyla düzenlediği panele yönelik taşlı sopalı saldırıya ilişkin de şunları söyledi: “İktidar partisinin mitinglerinin, toplantılarının güvenliğini yüksek düzeyde sağlamak için birbirleriyle yarışanlar bizlere yönelik saldırılara adeta göz yumuyor. Koşullar ne olursa olsun tek bir üyemizin kılına dahi zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Cumhuriyetin yılmaz bekçisi olan CHP gençliği, parlamenter demokrasimizin güçlendirilmesi için korkmadan, sinmeden, yılmadan mücadele etmeye devam edecek. 

‘AMAÇLARINA ULAŞMAYACAKLAR’

Çünkü Cumhuriyet, bazılarının “koltuk sevdasına” göre şekillenmiş bir sistem değildir. Cumhuriyet, ‘Başkomutan” unvanını cephelerde savaşarak almış ve memleket uğrunda bütün ömrünü feda etmiş yiğitlerin kurduğu bir sistemdir. Başkanlık sistemi adı altındaki tek adam rejimiyle Cumhuriyet değerlerini ortadan kaldırmak isteyenlere geçit vermeyeceğiz.”

CHP Küçükçekmece Gençlik Örgütü Başkanı Serkan Soysal da yaptığı açıklamada “Tek istedikleri cumhuriyetin kazanımlarını ortadan kaldırmak. Buna asla izin vermeyeceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları kapsamında dün gece 30 arkadaşımızla sokaklara “Cumhuriyet Hepimizin. Unutma” yazıyorduk. Sefaköy’deki Atatürk Parkı’na geldiğimizde beni ve 4 arkadaşımı gözaltına aldılar. İfademizi verdikten sonra 4 saat alıkonulup serbest bırakıldık.  Öyle zannediyorlar ki, bin bir güçlükle kazanılan cumhuriyeti kendilerine altın tepside sunacağız. Herkes şunu bilsin ki, CHP gençliği var olduğu müddetçe bu zavallı ve gerici anlayış amacına ulaşamayacak” dedi. (İstanbulEVRENSEL)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here