Alevi kurumlarından Cumhuriyet’e ziyaret

0
1802

Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu başta olmak üzere bir çok Alevi kuruluşundan temsilciler, Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti. Görüşme sonrası yapılan açıklamada, Alevi kurumları olarak Cumhuriyet gazetesine sahip çıkacaklarını belirttiler.

Cumhuriyet gazetesine düzenlenen operasyon sonrası Alevilerin Cumhuriyet gazetesine desteği sürüyor. Cumhuriyet gazetesinin İstanbul’daki merkez binasına bugün Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu ve bir çok Alevi derneği temsilcisi ziyarette bulundu.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Alevi temsilciler, Alevi kurumları olarak Cumhuriyet gazetesine sahip çıkacaklarını belirttiler.

Yapılan açıklamada, “Cumhuriyet gazetesi her dönemde bu tarz operasyonlara maruz kalmıştır. Bu yeni bir uygulama değil. Biran önce bu haksız uygulamanın ortadan kaldırılmasını, Türkiye’nin normale dönmesini istiyoruz” denildi.

Alevi temsilciler, Alevi kurumları olarak demokratik düzenin yeniden inşa edilmesi için kendilerine düşen ne görev varsa yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here