CHP’li Biçer: 1 Kasım islamcı faşizmin kuruluş yıldönümü

0
123

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, 1 Kasın seçimlerinin yıldönümü dolayısıyla Meclis Genel Kurulu’nda açıklama yaptı. Açıklamasında basın özgürlüğü ve OHAL uygulamalarına değinen Biçer, Cumhuriyet Gazetesine yönelik izlenen Hukuk dışı uygulamalara da tepki gösterdi.

‘ÇETİNKAYA’YI NE İSTEDİYSE VERDİĞİ İÇİN Mİ TUTUKLADINIZ?’

Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının gözaltına alınmasına ilişkin hükümete, “Murat Sabuncu’yu İmamın fikriyle çıktığı yolda devlet kadrolarını cemaate açtığı için, Kadri Gürsel’i Türkçe olimpiyatlarında para bastığı için, Hikmet Çetinkaya’yı ne istedilerse verdiği için, Engin Aydın’ı Ankara’yı parsel parsel sattığı için, Musa Kartı kardeşi size darbe yaptığı için gözaltına aldınız değil mi?” diye sordu.

‘DİKTATÖR OLSAYDINIZ…’

Cumhurbaşkanını da ironik bir dille eleştiren Biçer, “Üstelik siz diktatör de değilsiniz. Diktatör olsaydınız, 66 haber ajansı ve gazete, 18 televizyon, 23 radyo, 15 dergiyi kapatır mıydınız? Halkın haber alma hakkını savunmak, özgürlüğü ve laikliği kazanmak için sadece BirGün ve Evrensel kalır mıydı?” ifadelerini kullandı.

1 Kasım seçimlerini siyasal islamcı faşizmin kuruluşu olarak adlandıran Biçer, Erdoğan’ın dünya 5’ten büyüktür söylemine de gönderme yaparak “Dayanışma saraydan büyüktür! Bizleri teslim alamayacaksınız, zifiri karanlığı birlikte aşacağız!” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here