Yine Ensar yine istismar yine indirim

0
88

Çorum ve Antalya’da iki cinsel istismar sanığı tutuklandı. İki çocuğa cinselistismarda Ensar Vakfı’nın eski Çorum şube başkanı Zekai İşler, mahkeme tarafından 15 yıl hapis cezası aldı. Mahkeme İşler’in ‘saygılı tutumu’ gerekçesiyle cezasını 12 yıl 6 aya indirdi. Antalya’da ise, bir okulda Müdür Yardımcısı olan A.K., 16 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı

Çorum’da, 2007 yılında Ensar Vakfı’ndaki kurslara katılan 14 yaşında olan E.Y. ile 13 yaşında olan E.G.’ye cinsel istismar suçundan yargılanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve Ensar Vakfı’nın eski Çorum Şubesi Başkanı Zekai İşler’in yargılanması tamamlandı. 12 yıl 6 aya hapis cezası alan İşler, tutuklandı.

Yargıtay kararı bozdu

Çocukların ailelerinin şikayeti üzerine hakkında 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan dava açılan İşler’e, Nisan 2010’da E.G. ile ilgili iddialar hakkında delil yetersizliği gerekçesiyle ceza verilmezken, E.Y’ye yönelik ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 4 yıl 8 ay hapis cezası almıştı. Ancak kararı bozan Yargıtay, dosyayı yerel mahkemeye gönderdi.

Yine indirim

Yerel mahkeme, Haziran 2015’te E.G.’ye yönelik cinsel istismar davasını ayırırken, E.Y.’ye yönelik cinsel istismar davasında İşler’e, 15 yıl hapis cezası verdi. Ardından İşler’in cezası “mahkemeye karşı saygılı tutumu” gerekçe gösterilerek 12 yıl 6 aya indirildi. İşler’in avukatları cezaya itiraz edeken, Yargıtay cezayı 11 Ekim 2016’da onadı ve İşler bugün Çorum’daki evinden gözaltına alındı. İşler tutuklanarak, Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Antalya’da cinsel istimar sanığına tutuklama

Antalya’nın Alanya ilçesinde de 16 yaşındaki S.Ö.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla bir ilk okulda Müdür Yardımcısı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan A.K, gözaltına alındı. S.Ö.’nün ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan A.K., savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi tarfından tutuklandı. Adli soruşturmanın yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı.

HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here