Özgürlük Nöbeti’nin 25’incisi düzenlendi

0
166

Özgür Gündem gazetesinin tutuklu bulunan çalışanları ve Yayın Danışma Kurulu üyeleri ile dayanışma amacıyla başlatılan ‘Özgürlük Nöbeti’nin 25’incisi düzenlendi

Özgür Gündem gazetesinin tutuklu bulunan Yayın Danışma Kurulu üyeleri yazar Aslı Erdoğan ve Dilbilimci Necmiye Alpay için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi önünde başlatılan “Özgürlük Nöbeti”nin 25’ncisi düzenlendi. Nöbete, Cumartesi Anneleri, Birleşik Haziran Hareketi(BHH), TV10 çalışanlarının yanı sıra CHP Büyükçekmece İlçe üye ve yöneticileri de destek verdi. Eylemde Özgür Gündem’in tutuklu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya, Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya, Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’ın fotoğraflarının taşındığı pankart ile 20 Kasım’da Kartal Meydanı’nda düzenleyecek miting çağrısının pankartı taşındı.

Erdoğan’a ödül

Açıklama öncesi yazar Ayşegül Tözeren, Aslı Erdoğan’a İsveç PEN Yazarlar Derneği tarafından “THE TUCHOLSKY PRIZE” ödülünün verildiğini duyurdu. Erdoğan adına ödülü alan anne Mine Aydoslu, ödülün Aslı Erdoğan’a insan hakları adına verildiğini belirterek, töreninde yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Aslı için güzel bir tören yapılmıştı. Muazzam bir ilgi söz konusuydu. Ödül töreninde Aslı için bir defter bırakılmıştı. Herkes ona notlar yazdı, uzun bir kuyruk dahi olmuştu.”

İSTANBUL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here