İzlanda’da hükümeti Korsan Parti kuracak

  0
  113

  İzlanda’da gerçekleşen son seçimlerde yüzde 14.5 oy alarak parlemontaya üçüncü parti olarak giren Korsan Parti, diğer partilerin hükumet kurma görüşmelerinden sonuç çıkmamasıyla hükumeti kurma görevini devraldı.

  İzlanda’da seçimlerden birinci çıkan Özgürlük Partisi’nin sağda yer alan İlerici Parti ve Aydınlık Gelecek Partisi’yle yaptığı görüşmeler sonrasında da hükümet kurulamamıştı.

  Independent’ın haberine göre İzlanda Devlet Başkanı Gudni Johannesson, Korsan Parti lideri Birgitta Jonsdottir’le yaptığı görüşmenin ardından, “Bugün bütün parti liderleriyle görüşerek hükumeti kurma görevini kime vermem gerektiğini konuştuk. Daha sonra da Birgitta Jonsdottir’i çağırarak görevi ona verdim” ifadelerini kullandı.

  Johannesson’la görüşmesinden önce Jonsdottir, “Beraber çalışmak için bir yol bulabileceğimize dair umutluyum” diye konuştu.
  İzlanda’da seçimlerden birinci çıkan Özgürlük Partisi’nin sağda yer alan İlerici Parti ve Aydınlık Gelecek Partisi’yle yaptığı görüşmeler sonrasında da hükumet kurulamamıştı.(HABER MERKEZİ)

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here