Polis tarafından darp edildi, mukavemetten tutuklandı!

0
171

Yenişehir Belediyesi’ne yapılan baskın sırasında polisler tarafından darp edilen, belediyede elektrik mühendisi olan Bişar Tutuş, tutuklandı

Amed’te önceki gün Yenişehir Belediyesi’ne düzenlenen polis baskını sırasında polislerin sert tutumuna tepki gösterdiği için darp edilerek gözaltına alınan, belediyede görev yapan Elektrik Mühendisi Bişar Tutuş, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Darp edilme görüntüleri belediyenin güvenlik kamerasına tarafından kayıt altına alınmasına rağmen Tutuş, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemede, “Resmi görevlilere mukavemet edip hakaret etme” suçlamasıyla tutuklandı.

‘Ailesiyle görüştürülmüyor’

Tutuş’un gözaltına alındıktan sonra kimse ile görüştürülmediğini söyleyen Elektrik Mühendisleri Odası Amed Şube Başkanı Mehmet Orak, “Yönetim kurulu üyeleri Tutuş’un belediye binasına giren polislere ‘Neden giriyorsunuz?’ sözü üzerine polisler tarafından feci bir şekilde darp edildiğini söyledi. Gözaltına alındıktan sonra resmi görevlilere karşı çıkıp hakaret suçlamasıyla tutuklandı. Bişar şu anda ailesiyle görüştürülmüyor. Arkadaşımız üzerinde tecrit uygulanıyor. Ailesinin hazırladığı elbise ve ihtiyaç malzemelerini Bişar’a ulaştırmak için avukatıyla gönderildi, ancak kabul edilmedi” dedi.

AMED

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here