İlkokulda ‘Zafer İslam’ın’ pankartı!

0
176

Eylem NAZLIER
İstanbul

İstanbul Ümraniye’de bulunan İstanbul Ticaret Odası İlkokulunda, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybedenler için bir köşe hazırlandı.  Köşede, 15 Temmuzda hayatını kaybeden  Astsubay Ömer Halisdemir’in elinde uzun namlulu silah bulunan görseli, darbe girişimi anlatan eli silahlı askerler, tanklar ve tankların önünde duran insanların görselleri yer alıyor.

Darbe girişimin anlatıldığı köşede, “Ne yaparsanız yapın Türk milletinin şahlanışını önleyemeyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın zafer islamın” yazılı pankart ise dikkat çekti.

OKUL MÜDÜRÜ: GAZETECİLERE BİLGİ VERMİYORUZ

Bilgi almak için aradığımız okul müdürü, “gazetecilere bilgi vermiyoruz” diyerek telefonu yüzümüze kapattı.

‘CEMAAT İSLAM’A KARŞI MI DARBEYE KALKIŞTI?’

Konu hakkında Evrensel’e konuşan Eğitim Sen 2 Nolu Şube Sekreteri  Mehmet Aydoğdu, darbe girişimine de İslamcı bir cemaatin kalkıştığına dikkat çekerek ‘Zafer İslam’ın’ vurgusunu değerlendirdi.

Cemaatin yıllarca İslami bir ülke kurmak için İslamın tüm değerlerini kullandığını hatırlatan Aydoğdu, darbe girişiminin İslam’a karşı olduğu algısının yaratılmak istendiğini söyledi ve  bunu çarpıtma olarak değerlendirdi.

Demokrasiye karşı bir darbe olduğu iddia ve söylemlerinin AKP tarafından binlerce kez ifade edildiğini belirten Aydoğdu, “Bu okul daha önce de benzer haberlerle gündeme geldi, soruşturma açılmadı. Yine bu algı çarpıtmasına karşı hukuk mücadelemize devam edeceğiz. Laikliği sonuna kadar savunacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here