Kadıköy’deki açlık grevi 9’uncu gününde

0
166

66 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’yla dayanışmak amacıyla akademisyenlerin başlattığı açlık 9’uncu gününde devam ediyor.

İşlerine dönmek için 66 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça ile dayanışmak amacıyla Barış Akademisyenleri’nden bir grubun Kadıköy’de başlattığı süreli-dönüşümlü açlık grevi 9’uncu gününde. Grevi, bugün Bilgi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Dicle Öztürk devraldı. Eylemin yapıldığı alana olumsuz hava koşullarından korunmak amacıyla çadır kurulurken, yine Gülmen ve Özakça’nın direnişini anlatan ve yüz bini aşkın ihraç edilen kamu görevlisinin taleplerinin yazılı olduğu dövizler asıldı.

STÖ’LERDAN DESTEK

Eylemdeki akademisyenler ile dayanışmak amacıyla gün boyunca TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Kadın Komisyonu alanda bulunacak. Yine gün içerisinde bir çok STÖ ve demokratik kitle örgütü temsilcileri de destek ziyaretinde bulunacak.

Gülmen ve Özakça’nın başlatmış olduğu açlık grevi eylemiyle dayanışmak amacıyla süreli-dönüşümlü açlık grevinde olduklarını kaydeden Öztürk, “İşlerine dönmek için bu insanlar açlık grevine girdiler. Kimsenin ölmesini istemiyoruz. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz. İnsanların açlık ile terbiye edilmesini istemiyoruz” dedi. Gülmen ve Özakça’nın direnişine ses olmak için herkesin dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Öztürk, “Buradayız. Herkesi direnişe çağırıyoruz” dedi.

Yarın, grevi Kemal Burgaz Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Lutfiye Bozdağ devralacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here