Adalet Zemini: Darbenin panzehiri demokrasidir

0
109

Adalet Zemini, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde “Darbenin panzehiri demokrasidir” dedi.

Adalet Zemini, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Galatasaray’da basın açıklaması gerçekleştirdi. “15 Temmuz bir daha asla, darbelerin panzehiri demokrasi” pankart ve dövizlerinin taşındığı açıklamada konuşan Adalet Zemini aktivisti Yasin Altıntaş, OHAL ve KHK’ler ile ülkenin yönetilmesinin makuliyet sınırlarını aştığını dile getirdi.

Hükümetin yargı üzerinde yoğun bir baskı kurduğunu dile getiren Altıntaş, “Hak ve adalet duygusunun zedelendiği sayısız örnek birikti. Darbecilerle mücadele gerekçesi ile siyasi muhaliflere karşı adaletsiz uygulamalar sıradanlaştı. Şuna eminiz ki darbecilerin hükmettiği bir Türkiye, baskının, işkencenin, geri kalmışlığın, adaletsizliğin, kaosun ve yoksulluğun Türkiye’si olacaktı. Bu uçurumun kenarından dönüldü. Fakat bu seferde OHAL uygulamalarıyla demokrasinin alanı, düşünce, ifade, gösteri ve örgütlenme özgürlüğünün sınırları büyük ölçüde daraltıldı. OHAL süreklilik kazandı, adalet büyük yara aldı” dedi.

Darbelerin panzehrinin demokrasi olduğunu dile getiren Altıntaş, “Amasız, fakatsız tüm darbelere karşıyız. 15 Temmuz benzeri darbe girişimlerinin bir daha tekrarlanmasına hayır. Kutuplaşma değil kardeşlik, OHAL değil özgürlük” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here