‘Darbecilerin yapamadığını hükümet yaptı’

0
120

KHK ile kapatılan TV10 çalışanları, televizyonlarının yeniden açılması talebiyle 41’inci kez bir araya gelerek, darbecilerin kendilerine yapmak istediklerini mevcut hükümetin yaptığını söyledi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan TV10 çalışanları, televizyonlarının yeniden açılması talebiyle 41’inci kez Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi. Cumartesi İnsanları, Alevi örgütlerinin destek verdiği eylemde, “Alevilerin sesi TV10 susturulamaz” pankartı açılarak, “Özgür basın susturulamaz” ve “Alevilerin sesi susturulamaz” sloganları atıldı.

Eylemde konuşan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin, hükümetin 15 Temmuz darbe girişimini bahane edip OHAL ilan ettiğini belirterek, “OHAL’le birlikte basın, medya, aydınlar ve sivil toplum örgütleri üzerinde büyük bir baskı girişimi başlattı. Yani bizler hem darbe girişimini yapanlar tarafından saldırıya uğradık. Hem de darbe girişimi engellendikten sonra da mevcut iktidar darbe girişimini yapanların bize yapmak istediklerinin aynısını yaptı” dedi. Darbelere karşı olduklarını dile getiren Büyükşahin, aynı zamanda OHAL ve OHAL’in uygulamalarına da karşı olduklarını kaydetti. Büyükşahin, OHAL’in yaratmış olduğu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesini talep etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here