Demirtaş grup toplantısına SEGBİS ile katılmak için dilekçe verdi

0
135

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, mahkemelerde kullanılan SEGBİS yöntemiyle Meclis grup toplantısına katılmak için dilekçe verdi.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na dilekçe yazarak, mahkemelerde kullanılan SEGBİS yöntemiyle partisinin grup toplantılarına katılmak istediğini belirtti.

Parti Sözcüsü Osman Baydemir tarafından grup toplantısında okunan Demirtaş’ın dilekçesi şöyle: “Sekiz aydır ben ve diğer milletvekili arkadaşlarım yasa dışı bir şekilde tutukluyuz. Ancak Adalet Bakanlığı, Anayasa Mahkemesindeki tutukluluk itiraz dosyama sunduğu savunmada, tutukluluğumuzun yasama faaliyetlerimize katılmada herhangi bir engel teşkil etmediğini belirtmiştir.

Parlamentonun üçüncü büyük partisi olan Halkların Demokratik Partisi’nin Eş Genel Başkanı ve Grup Başkanı olarak, TBMM’de yasama ve denetleme faaliyetlerinin bir parçası olan grup toplantısına cezaevinden SEGBİS yoluyla bağlanıp Meclis Grubuma hitap etmek istiyorum. Eş zamanlı olarak bütün HDP vekillerinin de SEGBİS yoluyla grup toplantılarına katılımının sağlanmasını talep ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here