Uluslararası koalisyondan Rakka Sivil Meclisi’ne destek

0
88

Uluslararası Koalisyon Güçleri Yardımcı Komutanı Robert Jones, Rakka Sivil Meclisi’ne destek vereceklerini açıkladı.

Uluslararası Koalisyon Güçleri Yardımcı Komutanı Robert Jones, Rakka Sivil Meclisi binasında basın toplantısı düzenledi.

Rakka Sivil Meclisi’ne destek vermelerinin önemli olduğunu dile getiren Jones, meclisi ziyaretlerindeki amacın 73 devletten oluşan uluslararası koalisyonun Rakka Sivil Meclisi’ne destek vermek olduğunu söyledi.

Rakka’nın inşası ve kente giriş yapan göçmenler için yardım edeceklerini belirten Jones, uluslararası koalisyonun siyasi alanda Rakka Sivil Meclisi’ne destek vereceğini dile getirdi.

Uluslararası Koalisyon Güçleri Yardımcı Komutanı Robert Jones ilk kez ziyaret ettiği Rakka Sivil Meclisi’nde 3 ayrı görüşme gerçekleştirdi. İlk toplantısını meclise bağlı Eğitim Komitesi’yle yapan Jones, daha sonra Yardım Komitesi ve Meclis Eşbaşkanlığı ile bir araya geldi.

Görüşmelerde meclisin genel durumu, kentin özgürleştirilmesinin ardından eğitim çalışmalarının örgütlenmesi ve göçmenlere yapılacak yardımlar ele alındı.

Rakka Sivil Meclisi Üyesi Omer Elûş yaptığı açıklamada, koalisyon güçlerinin hizmet çalışmalarında ve siyasi alanda meclise destek vereceğini söyledi. Elûş ayrıca Robert Jones’un, Rakka Sivil Meclisi’nin dünya kamuoyunda önemli bir yere sahip olduğunu söylediğini belirtti ve toplantıların olumlu geçtiğini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here