Direniş Nöbeti’nden Diyarbakırlılara saat 21.00’de ses eylemi çağrısı

0
101

Direniş Nöbeti’ndeki HDP’li vekiller, nöbetin tutulduğu parka gitmeleri engellenen Diyarbakırlıları saat 21.00’de gürültü eylemi yapmaya çağırdı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Durmayalım, Dur Diyelim, Faşizmi Durduralım” sloganıyla bu haftaki Meclis grup toplantısını Diyarbakır’da yaptı. Ekin Ceren Parkı’nda düzenlenen grup toplantısını izlemek isteyen yüzlerce kişi polis tarafından engellenerek, parka alınmadı. Parka alınmayan yurttaşlar, parkın etrafına çekilen bariyerlerin arkasında grup toplantısı boyunca alkış ve zılgıtlarla destek verdi.

SAAT 21.00’DE SES EYLEMİ ÇAĞRISI

Tüm engellemelere rağmen “Direniş Nöbeti” başlatan HDP’li vekiller, Diyarbakırlılara “Direniş nöbetimize gürültü eylemiyle ses verin” çağrısında bulundu. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, nöbettekilerin adına Diyarbakırlıları saat 21.00’de bulundukları yerde eylemlerine ses çıkararak, destek vermeye çağırdı.

‘HERKES BULUNDUĞU YERDEN SES ÇIKARSIN’

Parkın halktan izole edildiğini ve bunu kabul etmediklerini söyleyen Yıldırım, “Halkımızın buraya gelmek istediğini ve bunun engellediğini biliyoruz. Tüm engellemelere rağmen dışarıda bize destek olmak için bekleyen halkımız var. Halkla aramıza barikat örülmüş ama bu halkımızın destek vermesini engelleyemez. Bu bağlamda akşam saat 21.00’de halkımız bulunduğu yerde, evdeyse balkona çıkıp zılgıt çekerek, arabadaysa kornaya çalarak destek olabilir. İnanıyorum ki bu destekler barikatların kaldırılmasını sağlayacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here