HDP’den vekilliklerin düşürülmesine ilk tepki: Millet nezdinde vekilliğimiz düşmez

0
114

HDP’li Tuğba Hezer ve Faysal Sarıyıldız’ın vekilliklerinin düşürülmesine tepki gösteren HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “Bu sizin tarihinize kirli bir madalya olarak geçecek, bizim tarihimizde ise demokrasi mücadele tarihi olarak geçecektir” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer’in milletvekilliklerinin düşürülmesine ilk tepkiyi oylamanın yapıldığı Genel Kurul’da gösterdi. Vekilliklerin düşürülmesi sonrası söz alan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, kararın Meclis tarihine bir utanç olarak yazıldığının altını çizdi.

Kerestecioğlu, aynı şekilde devamsızlığı bulunan başta eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere birçok örneğin olduğunu hatırlatarak, “Hukuksuz bir şekilde vekillerimizin vekilliklerinin düşürülmesine mutlu bir şekilde karar verdiniz” dedi.

‘HESAPLI BİR OYUN’

Kerestecioğlu, aynı anda iki ismin Meclis sitesindeki listeden de çıkarıldığı bilgisini vererek, “Bu da ne kadar hesaplı bir oyun olduğunu gösteriyor” ifadesini kullandı. Kerestecioğlu, “Biz bu ülkede siyaset yapmaya devam edeceğiz. Demokratik siyaseti sürdürmeye devam edeceğiz. Vekillikler bu kasvetli havada sözde tatili hak etmeyen ve hiçbir şey yapmayan kendileri için yapan vekillerin bulunduğu atmosfer de olur. Biz milletin vekiliyiz. Millet nezdinde bizim vekilliklerimiz asla düşmez. İster cezaevine koyun, ister vekillikleri düşürün biz halkın vekili olmaya devam edeceğiz. Bu sizin tarihinize kirli bir madalya olarak geçecek, bizim tarihimize ise demokrasi mücadele tarihi olarak geçecektir” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here