‘Türkiye’de yaşananların bir fotoğrafı’

0
105

Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne destek vermek isteyen TJA üyeleri engellendi. Polis engeline tepki gösteren kadınlar, ablukanın Türkiye’de yaşananların bir fotoğrafı olduğunu söyledi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin Ekin Ceren Parkı’nda sürdürdükleri “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ne destek vermek isteyen Tevgera Jinên Azad (TJA) üyelerini polis engelledi. Yapılan görüşmelerin sonuç vermemesi üzerine açıklama yapan TJA Sözcüsü Fatma Kaşan, parktaki ablukanın Türkiye’de yaşananların bir fotoğrafı olduğunu ifade etti. Kürt sorunundaki çözümsüzlüğün darbe mekaniğini harekete geçirdiğini dile getiren Kaşan, “Eğer Türkiye’de bir gelecek inşa edilecekse tüm demokrasi güçlerinin Kürt sorununun demokratik çözümü için çabalaması gerekiyor” dedi.

Nöbete destek çağrısı

Kadın hareketi olarak vekillerin başlattığı nöbeti desteklediklerini dile getiren Keşan, nöbete ilişkin kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu. HDP Agırî Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir, ziyaret için TJA’ya teşekkürlerini iletti. TJA üyeleri daha sonra alkış ve zılgıtlarla parktan ayrıldı.

AMED

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here