Bozdağ: Türkiye’de tweet attı diye tutuklanan bir Allah’ın kulu yok

0
117

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkiye’de cezaevlerinde salt gazetecilik yaptığı gerekçesiyle tutuklu ve hükümlü kimsenin olmadığını belirterek, “Türkiye’de tweet attı diye tutuklanan bir Allah’ın kulu var mı, yok” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, TRT Genel Müdürlüğü’nde gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

Bir gazetecinin, Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan tutuklu gazetecilerin rakamlarını Kılıçdaroğlu’na sorduğunda, “Bunlar beni ilgilendirmiyor, bunlarla ilgili iddialarda bulunan birtakım dernekler
var. Ben o dernekleri dinlerim” dediğini aktarması üzerine Bozdağ şunları söyledi:

“Bizim hep söylediğimiz şey, hükümete karşı da Türkiye’ye karşı da uluslararası çevrelerin adil ve objektif olmasıdır. Türkiye içinde siyaset yapan herkesin de değerlendirmelerinde de objektifliğe özen göstermesi lazım. Sayın Kılıçdaroğlu’nun da gerçek olan konular üzerinde değerlendirme yapmasını ben hep tavsiye ediyorum. Türkiye cezaevlerinde mesleği gazeteci olan kişiler, değişik suç isnatları nedeniyle tutuklu oldukları gibi, bazıları da suçu sabit olduğu için mahkeme kararıyla cezalandırılmışlar, hükümlüler. Bir kısmının suçu sabit, şu anda infaz ediliyor. Bir kısmının isnatlar nedeniyle, kuvvetli suç şüphesi nedeniyle tutuklu yargılaması devam ediyor. “

‘TÜRKİYE’DE TWEET ATTI DİYE TUTUKLANAN BİR ALLAH’IN KULU YOK’

Cezaevlerinde salt gazetecilik yaptığı gerekçesiyle tutuklu ve hükümlü hiç kimse bulunmadığını iddia eden Bozdağ, “Bunu biz defalarca ifade ettik. Defalarca bunu dile getirdik. Örneğin zaman zaman şöyle haberler görüyorsunuz, ‘Bir tweet attı, adam tutuklandı’. Tweet yüzünden tutuklandı, çok büyük bir algı operasyonu. Türkiye’de tweet attı diye tutuklanan bir Allah’ın kulu var mı, yok. Ama şunu söylemesi lazım, ‘Tweet’inde ne dedi?’ Orada bir şey söylüyor. Suç olan bir şeyi icra ediyor. Onun için insanlar adli takibata muhatap kalıyor. Oradan devam ediyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here