Görgü tanığı: Arzum Özbey intihar etmedi, darp edilerek denize itildi

0
214

Urfa’da 8 ay önce hiç tanımadığı Hakan Kara ile imam nikahıyla evlendirilerek Bursa’ya giden Arzum Özbey’in intihar değil cinayete kurban gittiği iddia edildi. Sürekli şiddet ve baskıya maruz kalan Özbey’in babası Salih Özbey, görgü tanığının “Darp edildikten sonra denize itildi” şeklinde ifade verdiğini aktardı.

Geçtiğimiz Salı günü Gebze-Topçular arasında sefer yapan feribottan denize atlayarak intihar ettiği iddia edilen ve dün memleketi Urfa’da toprağa verilen Arzum Özbey’in cinayete kurban gittiği ileri sürüldü. İmam nikahlı eşi Hakan Kara ile feribotun güvertesine çıktıktan sonra tartıştığı ve bu esnada denize atlayarak intihar ettiği iddia edilen 25 yaşındaki Özbey’in babası Salih Özbey, kızının adli suçtan 20’den fazla kaydı bulunan damadı tarafından cinayete kurban gittiğini öne sürdü.

Yaşamını yitirmeden önce kızının kendisini aradığını kaydeden baba Özbey, şöyle dedi: “Kızım eşi tarafından öldürüldü. Eşi, kızıma sürekli baskı ve şiddet uyguluyordu. En son şiddet uyguladıktan sonra erkeğin ailesi tarafından bir çözüm bulmak amacıyla Bursa’ya çağırıldım. Bursa’ya gittiğimde şahıs kızımı alıp kayıplara karışmıştı. Polis ve jandarma eşliğinde aramamıza rağmen bulamadık. Sonra İstanbul Eski Hisar Jandarma Karakolu bizi aradı. Olay basında intihar diye geçti ancak o intihar etmedi. Kızım onu aradığımız saatlerde beni arayarak titrek bir ses tonuyla ‘Beni bir daha aramayın, gelmeyin’ dedi. Bunları tehdit altında söylediğini anladım. 25 yıllık babasıyım, kızımı iyi tanıyorum. Bu nedenle onun baskı altında konuştuğunu fark ettim.”

‘KIZIMI DARP EDİP DENİZE ATMIŞ’

Cinayetten sonra baygın numarası yapıp olay yerinden kaçmayı başaran Hakan Kara’nın adli suçtan 20’den fazla kaydının olduğunu kaydeden baba Özbey, damadının bir evliliği ve 6 çocuğunun daha olduğunu kızı yaşamını yitirdikten sonra jandarmada öğrendiğini iddia etti. Baba Özbey, “Zaten cinayet sonrası görgü tanığının jandarmada verdiği ifadede de şahsın kızımı darp ederek tartıştığı ve sonra iterek denize düşürdüğü yönünde. Suç duyurusunda bulundum. Şizofren olduğu söyleniyor. Ancak ailesi bu raporun sahte olduğunu söyledi. O raporun arkasına saklanarak işlediği suçlardan kurtulmaya çalışıyor. Bir gün öncede kızımı darp etmiş. Otopsi raporuna da yansıdı. Hala vücudunda morluklar vardı. Bu kişi daha öncede bir evlilik yapmış ve evlendiği kadının ailesini silahla yaralamış. Bu olay Bursa’da olmuş. Bu bilgileri de orada hem onları tanıyanlardan, hem jandarma komutanlığından aldık. Üstelik Hakan Kara yıllarca kardeşi Hasan Kara’nın kimliği ile yaşıyormuş” diye konuştu.

VÜCUDUNDA MORLUKLAR TESPİT EDİLDİ

Diğer yakınları ise, Arzum Özbey’in Urfa’dan Türkiye kentlerine tanımadığı erkekle evlendirilen genç kadınlardan sadece biri olduğunu belirtti. 8 ay önce evlendirilip Bursa’ya giden Özbey’in yaşamını yitirmeden bir ay önce geldiği ailesine “Şiddet görüyorum, geri gitmek istemiyorum” dediği belirtildi.

Özbey’in İstanbul’da yapılan otopsisinde vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar olduğu belirlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here