‘İşimizi geri istiyoruz’ eylemi 276’ncı günde: Sokaklar bizimdir

0
114

 “İşimizi geri istiyoruz” eyleminin 276’ncı gününde bir araya gelen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın destekçileri, polisi müdahalesine “Polis defol sokaklar bizimdir” şeklinde tepki gösterdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi eylemi 156’ncı gününde devam ediyor. Hem zorla Sincan Kampüs Cezaevi Hastanesi’nde tutulan Gülmen ile Özakça’ya destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 276 gündür aynı yerde sürdürülüyor. Her gün olduğu gibi bugün de bir araya gelen destekçiler, Yüksel Caddesi’nde bulunan ve polis tarafından abluka altına alınan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak üzere Konur Sokak’ta toplandı. Polis, destekçilerin İnsan Hakları Anıtı’na ulaşmalarına engel oldu.

‘EMEKÇİYİZ KAZANACAĞIZ’

“Nuriye ve Semih’in açlık grevi eylemi 156’ncı gününde Nuriye ve Semih serbest bırakılsın” yazılı pankart açan eylemciler, Konur Sokak ile Yüksel Caddesi’nin kesiştiği yerde “Nuriye Semih onurumuzdur” ve “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” şeklinde slogan atmaya başladı. Polis destekçilerin sesleri duyulmasın diye defalarca uzaklaşmaları yönünde megafonla anons yaptı. Protestolarını sürdüren eylemciler, polis tarafından itilerek, Konur Sokak’tan uzaklaştırıldı.

Zorla sokaktan uzaklaştırılan eylemciler, polisin sert tutumuna tepki göstererek, “Polis defol sokaklar bizimdir” sloganı attı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here