Polisin öldürülmesi olayına ‘kısıtlılık’ kararı

0
133

DAİŞ operasyonunda gözaltına alınan şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde bir polisi bıçaklayarak öldürmesini soruşturan savcılık, yazılı ve görsel medyadaki yayınlar için “kısıtlama” getirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, DAİŞ üyesi bir kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bir polisi bıçaklayarak öldürmesine ilişkin soruşturma başlattı. Savcılık, olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarla olayın aydınlatılması, şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi riski nedeniyle yayınlara “kısıtlama” getirilmesine karar verdi.

Savcılığın kararının devamında şunlar kaydedildi: “Toplum sağlığının milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının 5187 sayılı kanununun 3/2 maddesi ve 5651 sayılı kanunun 8. maddesi uyarınca gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında yasaklanması ile soruşturma dosyası hakkında 5271 sayılı kanunun 153. maddesi uyarınca kısıtlama kararı verilmesi kararı verilmiştir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here