Tezcan: Erdoğan operasyonel gazeteciliğin genel yayın yönetmenidir

0
122

 CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı gazeteciler üzerinden Kılıçdaroğlu’na kumpas kurmaya çalıştığını belirterek, “Tayyip Erdoğan Türkiye’deki operasyonel gazeteciliğin genel yayın yönetmenidir” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı’ndan sonra gündemdeki konulara ilişkin açıklamada bulundu. Tezcan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve hükümetin bazı gazeteciler üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kumpas kurmaya çalıştıklarını söyledi. “Onlar eskiden FETÖ ortaklığıyla kumpasçılık yapıyorlardı, şimdi tek başlarına bu işe soyundular” diyen Tezcan, “Burada kumpasçı, operasyonel gazetecilik anlayışı gelişti. Kumpası körükleyen bir anlayış. Bu tip operasyonel gazeteciliğin fiili olarak genel yayın yönetmeni olmuştur” dedi.

Tezcan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

‘ERDOAN BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI’

“Sosyal medya trolleriyle kampanyanın bir ayağını yürüttüler. Diğerini kendi yayın organları aracılığıyla yürüttüler. Ve en sonunda Erdoğan baklayı ağzından çıkardı ve genel başkanımızı tüm kamuoyu önünde tehdit etti. Bu tehdit, bütün muhalefete yönelik bir tehdittir. Biz de bu tehdide pabuç bırakmayacağımızı söyledik, söylemeye devam ediyoruz dedim.

SUSTURAMAYACAKLAR

İlk seçimde Türkiye’de seçimleri kazanacak ve iktidar olacak bir partinin genel başkanını bir kumpasla susturamazsınız dedik, susturamayacaklar. Bana cezaevinden haber geliyor dedi AK Parti genel başkanı.

Cezaevinden haberin babası geldi, Enis Berberoğlu açıklama yaptı. Rivayetlere dayalı konuşmayın dedi. Enis Berberoğlu’nun ailesine kadar bu işi götürdüler. Yakışıksız açıklamalarda bulundular. Ne Enis Berberoğlu’nu, ne genel başkanımızı bunlara yem edeceğiz.

ERDOĞAN GENEL YAYIN YÖNETMENİDİR

Psikolojik savaş çıkarmaya çalışıyorlar. Demokrasiyi bunlara yem etmeyeceğiz. Kumpasın üç ayrı şifresi var. Suç uydurma, rehin alma, hedef gösterme. Bugüne kadar hep bunu yaptılar, tabii eskiden FETÖ ile yapıyorlardı bunları. Bizi hedef göstermeye çalışıyorlar ama baltayı taşa vurdular. Dün bu kumpaslarla mücadele edenler bizdik, yine biz mücadele ediyoruz.

Onlar eskiden FETÖ ortaklığıyla kumpasçılık yapıyorlardı, şimdi tek başlarına bu işe soyundular. Burada kumpasçı, operasyonel gazetecilik anlayışı gelişti. Kumpası körükleyen bir anlayış. Bu tip operasyonel gazeteciliğin fiili olarak genel yayın yönetmeni olmuştur. Bugün Mahir Ünal uzun uzun bir açıklama yapmış. Baltayı taşa vurduklarını fark ettikleri belli. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here