Veli Saçılık: Bizim irademiz ihraç edilen emekçilerdir

0
118

“İşimizi geri istiyoruz” eyleminin 282’nci gününü sağanak yağış altında gerçekleştiren Yüksel eylemcilerinden Veli Saçılık, “Onlar bizim irademiz değildir. Bizim irademiz ihraç edilen kamu emekçileridir” dedi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 162’nci güne girerken hem onlara destek olmak hem de ihraç edildikleri işlerine dönmek isteyen kamu emekçilerinin başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 282’nci güne girdi.

Yüksel Caddesi’nde etrafı polis bariyerleriyle sarılı olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen grup, Konur Sokak’ta bir araya geldi. Sokak girişini kalkanlarla kapatan polis, grubun geçişine izin vermedi. Bunun üzerine yoğun sağanak yağışın altında Konur Sokak ile Yüksel Caddesi’nin kesiştiği yerde kalkanların önünde açıklama yapmak isteyen grup, “Nuriye ve Semih’in açlık grevi eylemi 162’nci günde Nuriye Semih işe geri alınsın” pankartı açarak “Nuriye, Semih işe geri alınsın” sloganı attı. Polis grubun sesini bastırmak için son günlerde denemeye koyduğu siren sesi ile grubun sesinin yayılmasını engelleyemeye çalıştı. Tüm engellemelere rağmen seslerini duyuran yüksel eylemcilerine saldıran polis, grubu iterek sokaktan uzaklaştırdı. Polis ayrıca alkışlarla eylemi destekleyen çevredeki yurttaşları da sokaktan zorla uzaklaştırdı.

‘BİZİM İRADEMİZ İHRAÇ EDİLEN EMEKÇİLERDİR’

Eylemin 282’nci gününü sağanak yağış altında gerçekleştiren eylemcilerden Veli Saçılık eylemden sonra kısa bir açıklama yaptı. Nuriye ve Semih pankartını açtıkları ve “Yaşasın Nuriye ile Semih” dedikleri için tutuklanan Beşiktaş taraftarlarına ilişkin konuşan Saçılık, “Biz yüz bin defa Nuriye ile Semih demeye devam edeceğiz” dedi. Nuriye ve Semih dedikleri için taraftarları tutuklayan mahkemelere de seslenen Saçılık, “O mahkemeler bizim irademiz değildir. Bizim irademiz ihraç edilen kamu emekçileridir. Yüksel’de direnen eylemcilerdir” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here