HDK: HDP’yi susturmaya gücünüz yetmez

0
172

HDP Yürütme Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye bu sabaha, bir DARBE ortamında girdi. AKP-MHP ve iktidar bloğunun devlet içindeki ortakları; bugünkü rejimin 12 Eylül Darbesi’nin doğrudan devamı olduğunu ortaya koyan bir gözaltı kampanyası başlattılar” dedi.

Açılamada devamla şunlar ifade edildi: “2014 yılının Ekim ayında, DAİŞ katillerinin kuşattığı Kobanê halkıyla dayanışma eylemlerini engelleyemeyince, provoke eden ve ölümlere yol açan iktidar, daha önce açılan davalar elinde kalmamış gibi, talimatlı savcıları üzerinden sanki yeni bir soruşturma yürütüyor, toplu gözaltılar yapıyor.

Bu girişim, ekonomiyi batırmış, dış politikada girdiği maceralardan kös kös geri adımlar atmış, korona salgını karşısında dünyanın en başarısız hükümetleri arasına girmiş, halkı salgın karşısında terk etmiş; sağlık alanında olduğu gibi eğitimde de okulların açıldığı ilk gün her şeyi eline yüzüne bulaştırmış iktidarın halka karşı düzenlediği bir komplodur.

Bir taraftan halkın dikkatini kendi başarısızlıklarından uzaklaştırmak; bir yandan demokrasi mücadelesinin en önünde yer alan Halkların Demokratik Partisi’ni operasyonlarla, gözaltılarla susturmak hesabındadırlar. HDP Halktır. Susturmaya gücünüz yetmez.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here