FENOMEN RAPÇİ EZEL AĞ BABA SEMAHINI SESLENDİRDİ

0
1158

Alevi inancındaki ritüellerden birisi olan semah kendine özgü yorumuyla Rock daha önce ise Saz ile seslendirmişti.Kürtçe seslendirdiği Semah Ağ baba Semahı idi.

Fenomen rapçi Ezhel kimdir?

Gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel 1 Temmuz 1990 Ankara doğumlu rap şarkıcısıdır. Ais Ezhel yada Ezhel ilk albümünü Mayıs 2017’de çıkarttı. “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” türünde müzik yaptığını belirten rapçi Ezhel, doğup büyüdüğü Ankara’nın mahalle kültürünü şarkılarını yansıtıyor.
Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Ezhel rap müziğin yanı sıra reggae tarzı müzik de yapmaktadır. Ezhel ilk çıkışını 2008 yılında rapçi Keişan ile birlikte yaptığı çalışmayla gerçekleştirdi. 2011 yılında ise Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo ve Nomad ile yaptığı Sekiz adlı parçasıyla ünü daha da yayıldı.
Ezhel, Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile müzik prodüksiyon stüdyosu VooDoo Records’u kurdu. Hiphoplife tarafından organize edilen Freestyle King 2 yarışmasına katılan 16 yarışmacı arasından birinci olan Ezhel yine Hiphoplife’ın desteklediği Organize Oluyoruz vol. 2 albümünde Yaprak Düşerse şarkısıyla katkı sağlamıştır.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=wPSR4k_Yjsw

Kemal DEMİR / İST

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here