Tuncer Bakırhan’a 10 yıl 10 ay hapis cezası

0
112

Siirt Belediyesi eski eşbaşkanı Tuncer Bakırhan’a örgüte üye olmak’ iddiasıyla yargılandığı davada 10 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi

Siirt Belediyesi eski eşbaşkanı Tuncer Bakırhan hakkında “Örgüte üye olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın karar duruşması görüldü. Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi’nce daha önce “örgüte üye olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” suçlarından verilen hapis cezası kararının bozulmasıyla yeniden yargılanan Bakırhan duruşmaya katılmadı. Bakırhan’ın avukatları duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan avukatlar, müvekkillerinin beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, Bakırhan’a “örgüt üyesi olma” suçundan 8 yıl 9 ay, “örgüt propagandası yapma” suçundan, 1 yıl 3 ay 15 gün, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılamak” suçundan ise 10 ay hapis cezası verildi. Bakırhan ayrıca, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’na muhalefet” suçlamalarından beraat etti.

Bakırhan’a 6 Temmuz 2018’de yargılandığı davada “örgüt üyesi olmak” suçundan 8 yıl 9 ay, “örgüt propagandası yapmak” suçundan ise 1 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here