25 Kasım festivalle karşılanacak

0
36

Dayanışmanın Kadın Hali Derneği tarafından düzenlen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Festivali,  20-25 Kasım arasında yapılacak

Dayanışmanın Kadın Hali Derneği (DAKAH-DER) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan festival 20-25 Kasım tarihleri arasında online olarak kadınlarla buluşacak. Festivalin, panel, atölye, söyleşi ve konserlerden oluşan zengin bir içeriği var.

Dernek tarafından yapılan festivalin amacına ilişkin açıklaması ise şöyle: “Festival programı kapsamında kadınların içinde bulunduğu gündemdeki konuları özneleri ile ele almaya özen gösterdik. Mücadelemizi hangi alanda sürdürüyor olursak olalım umutlu ve dirençli olmayı seçiyor; ataerkinin, otoriterinin bize dayattıklarının aksine yüksek sesle ve kahkalarımızla mağdur politikası gütmeden inatla alanlarımıza sahip çıkıyoruz.” Festival 20 Kasım’da Nefret Suçu Mağdurları Transları Anma Günü vesilesi ile açılışını İlksen Gürsoy, Sinan Göknur Ve Kanno ile ‘TERF Tartışmasına dair transfeminist perspektifler’ paneli ile yapacak.

Ardından İstanbul Sözleşmesi’nin hukuki sürecini, eylem pratiklerini avukat Hülya Gülbahar, Trans Aktivist Şevval Kılıç ve Mor Çatı Vakfından Elif Ege ile bir söyleşi gerçekleşecek. Ayrıca festival kapsamında Queer Karikatürler Atölyesi, jinelog ve psikiyatristlerin katılımı ile kadın cinselliği ve sağlığı ilişkin tartışma ve online yoga düzenlenecek. Festivalin kapanışı ise 25 Kasım’da Big Bando ekibinden Ladies Quartet ve Seda Savaş’ın konseri ile son bulacak.

KÜLTÜR SERVİSİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here