Özhaseki’den beddua açıklaması: İfadelerim aşırıya gitmiş olabilir

0
109

Oy veren yurttaşlara yönelik sözlerinden sonra eleştirilen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ‘ifadelerim aşırıya gitmiş olabilir’ dedi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz günlerde CHP ve HDP’ye yönelik olarak “Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz” ifadelerine ilişkin olarak, “Aşırıya gitmiş olabilir” dedi.

Sözcü’den Deniz Zeyrek’e konuşan Özhaseki ‘Vatandaşa lanet olsun’ olmaz, kabul edilemez. Oy veren neticede gariban vatandaş” diyerek ifadelerinin aşırıya gittiğini söyledi.

Özhaseki’nin ifadeleri şöyle:

“Evet ‘lanet olsun’ kısmı aşırıya gitmiş olabilir.HDP’nin tavrını anlayabiliyorum ama CHP’lilerin bir kez olsun HDP’ye ‘terörle aranıza mesafe koyun’ dememesini anlamakta zorlanıyorum.  Evet, aşırıya gitmiş olabilir. ‘Vatandaşa lanet olsun’ olmaz, kabul edilemez. Oy veren neticede gariban vatandaş. Bölgede bir sürü çile çekmiş. Konuşma heyecanıyla, duruma olan isyanla o ifadeyi kullanmış olabilirim. Ancak kastettiğim oy veren vatandaş değil.”

HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here