Bahçeli’nin bu hafta da hedefinde Boğaziçi vardı: Hain çevreler kullandı

0
121

Bahçeli, bu haftada hedefine Boğaziçi eylemlerini koydu: Boğaziçi Üniversitesi’ndeki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasının büyük çoğunluğunda gençlere seslenen Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu’nun rektör atanması ile başlayan “kayyum rektör” protestolarını hedef aldı.

Bahçeli, “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir. Bu işin içinde ne yazık ki bazı siyasi partiler de yer almıştır. Kendi evlatlarına el bebek gül bebek muamelesi yapan başkalarının evlatlarını siyasal ihtirasları için kavgaya yönlendiren zilletin dipsiz çukuruna düşen sorumsuz ve kirli zihniyetlerdir. Bu çürük ve günahkâr zihniyet failleri büyük bir tezat içinde gömülü halde olduklarından dolayı sürekli bocalıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, suçlamalarını şöyle sürdürdü: “Bir anlık öfkeyle bir ömrü heba etmeyin; direnmeyi zalimlere Türkiye düşmanlarına karşı yapın. Analarınızın gözyaşlarını akıtmayın, terör örgütlerinin istismarına aldanmayın. Siz Türk gençliğinizi, siz büyük Türk milletinin büyük Türkiye’sinin siyasetçileri, milletvekilleri, devlet adamları, akademisyenler, esnafları dahası anneleri ve babalarısınız. Gelin yanlış bir tercih içinde olan varsa dönsün gençlik üzerinde kumar oynayanları gördün. Kavgayı çağırana değil kitap okumaya çağırana koşsun. Diyeceğiniz ne varsa söyleyin çözelim ama üniversite kapılarında terör örgütlerinin dolduruşuna gelmeyin buna müsaade etmeyin. Sizin yeriniz kapı değil içeridir, amfilerdir.”

ANKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here