Fatma Şahin’den ‘gri pasaport’ iddiasına suç duyurusu

0
79

Malatya’nın AK Partili Yeşilyurt Belediyesi’nde başlayan ve Elazığ Arıcak, Akçakiraz, Baskil, Ordu Korgan, Tokat Erbaa ve Bursa Yıldırım ilçe belediyelerinin de Almanya’ya “gri pasaport” ile insan kaçakçılığı yaptığı iddialarında kritik isimin Almanya’da bulunan Ersin Kilit olduğu öne sürülmüştü.

Kilit yaptığı açıklamada kendisinin suçlu olmadığını savunurken, olaylarla ilgili olarak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i işaret etmişti: “Hiç kimse Fatma Şahin’i araştıralım demiyor, şu an mevcut Antep Belediye Başkanı. Ben bir vatandaş olarak kendi araştırmalarımla bir şeyler öğreniyorsam devlet her türlü öğrenebilir. Bunu öğrenmek istemiyorlar.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Kilit’in kendisine yönelik iddiaları için Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Gaziantep’in adını gri pasaportla yurtdışına insan gönderilmesi meselesine muğlak, mesnetsiz bir şekilde karıştıran Ersin Kilit’le ilgili olarak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına 2021/31178 soruşturma numarasıyla suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzun takibini de yapacağız.”

Duvar Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here