AABK İnanç Yol Erkan Kurulu: Alevi inancımızın değerleriyle tanınması mutlu etmiştir

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Aleviliğin özgün bir inanç olarak Avusturya Devleti tarafından tanınmasıyla ilgili olarak bir açıklama yayımlayan AABK İnanç Yol Erkan Kurulu, “Alevi inancımızın kendi değerleriyle tanınması hepimizi onurlandırmış ve mutlu etmiştir. Bu uzun soluklu süreçte emek veren, hizmet yürüten, katkı sunan herkesi kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) İnanç Yol Erkan Kurulu yazılı bir açıklama yaparak, Aleviliğin özgün bir inanç olarak Avusturya Devleti tarafından tanınmasını memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti. Yapılan açıklama şöyle:

“Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu’muzun uzun yıllardır süren haklı mücadelesi sonucunda Avusturya Başbakanlık İnanç Kurulu dairesinin Alevi inancımızın kendi değerleriyle tanınması hepimizi onurlandırmış ve mutlu etmiştir.

Bu uzun soluklu süreçte emek veren, hizmet yürüten, katkı sunan tüm yöneticilerimizi, inanç önderlerimizi, kadınlarımızı, gençliğimizi, cemevlerimizin başkanlarını, üyelerimizi, AABF Başkanı Özgür Turak ve AABF İnanç Kurulu Başkanı Haydar Bilgin Dede nezdinde kutluyoruz.”

PİRHA / İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR