Adana’da ‘Newroz Cemi’ bağlandı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adana Alevi Platformu tarafından ‘Newroz Cemi’ yürütüldü. Cemi yürüten Şıx Çoba Ocağı Piri İbrahim Kete, Alevi inancını ve toplumunu kendi kişisel çıkarları için kullananların Alevi olamayacağının altını çizerek, “Yolumuz mazlumların yoludur. Biz hakikatimizle buluşursak içimizdeki ve dışımızdaki Hınzır Paşaların yaşam alanları daralır” dedi. 

Adana’nın Seyhan İlçesinde bulunan ve geçtiğimiz aylarda Adana Alevi Platformu’na devredilen Salman-ı Pak Kültür Merkezi’nde bulunan cem salonunda ‘Newroz cemi’ yürütüldü.

Şıx Çoba Ocağı Piri İbrahim Kete, Derweş Cemal Ocağı’ndan İsmet Demir, Kureyşan Ocağı’ndan Doğan Çelik tarafından yürütülen cemde, Hıdır Doğan, Doğan Can Ölper ve Cevat Bilgilioğlu da zakirlik yaptı.

Şıx Çoba Ocağı Piri İbrahim Kete, Alevi inancını ve toplumunu kendi kişisel çıkarları için kullananların Alevi olamayacağının altını çizerek, “Yolumuz mazlumların yoludur. Biz hakikatimizle buluşursak içimizdeki ve dışımızdaki Hınzır Paşaların yaşam alanları daralır. Yolumuzu hırsıza, nursuza uğratmayalım. Zalimlere karşı dik duralım” dedi.

Cem, 12 hizmetin yürütülmesi ve lokmaların paylaşılmasıyla sürdü.

PİRHA/ADANA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR