AKD Bursa Ataevler Şubesi’nin ve cemevi morgunun elektriğini kestiler

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Alevi Kültür Dernekleri Bursa Ataevler Şubesi’nin ve cemevi morgunun elektriği, AİHM kararı doğrultusunda ödemesi yapılmayan faturalar nedeniyle UEDAŞ görevlileri tarafından kesildi. 

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Bursa Ataevler Şubesi’nin ve cemevi morgunun elektriği UEDAŞ görevlileri tarafından kesildi.

Yazılı bir açıklama yapan Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Merkezi, AKD Bursa Ataevler Şubesi’nin ve Cemevi morgunun elektriğinin kesilmesine tepki göstererek, “21. Yüzyılda hala bizlerin ibadethanesi olan cemevlerimizin elektriği kesilmeye devam ediyor” dedi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün herhangi bir ihtarname olmadan ellerinde herhangi bir belge olmadan Alevi Kültür Dernekleri Bursa Ataevler Şubemizin elektriğini kestiler! Biz Alevilere yüz yıllardır yaşattıklarını bugün de yaşatmaya çalışıyorlar. Her şeye rağmen Aleviler bu ülkenin aydınlanması adına ışık olmaya devam edecek.
Bir kez daha sesleniyoruz. Hiç bir din, hiç bir inanç ve hiçbir ibadethane karanlıkta bırakılamaz ve bırakılmamalıdır. Alevi Kültür Dernekleri olarak diyoruz ki bu zulümden bir an önce vazgeçilmelidir. Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkezi ve Bursa Ataevler Şubesi olarak hukuki süreci başlatıp ve bu işin takipçisi olacağız.”

Alevi kurumları bir süre önce cemevlerinin ticarethane olarak gösterilmesine ve yüksek oranda faturalar gelmesine tepki olarak elektrik faturalarını ödememe kararı almıştı. Pir sultan Abdal Kültür Derneği ve Alevi Dernekleri Federasyonu, elektrik faturalarının ödenmemesi için geçen aylarda dava açtı.

PİRHA/ BURSA 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR