Britanya nüfus sayımı için Alevilere 4 Mayıs’a kadar formları doldurma çağrısı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Britanya nüfus sayımında sona yaklaşıldı. Britanya Alevi Federasyonu (BAF), İngiltere’de devam eden ve Alevileri kamusal haklar anlamında yakından ilgilendiren nüfus sayımı için stant kurdu, 4 Mayıs’a kadar formları doldurma çağrısında bulundu.

21 Mart tarihinde İngiltere’de başlayan nüfus sayımı ile yeni bir döneme giren Alevilerin-Aleviliğin Britanya’da tanınması, kamu tüzel kişiliğinin her alanda uygulanması, diğer inançlarla eşit haklara sahip olması Britanya Parlamentosu’nun gündemine girecek.

Uzun zamandır sosyal medya üzerinden çalışmalar yürüterek çağrıda bulunan Britanya Alevi Federasyonu sokaklara çıkarak Census 2021 (nüfus sayımı) hakkında yurttaşlara bilgi verdi, form doldurma konusunda yardımcı oldu.

Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, son standı Hackney’de kurarak sayıma katılım konusunda yurttaşlara  yardımcı olduklarını dile getirdi. Erbil, “Yaklaşık 2 aydan beri yürüttüğümüz nüfus sayımı kampanyamız, stant çalışması ile son buluyor. 4 Mayıs’a kadar formları doldurma imkanımız var. Bütün umudumuz canlarımızın formları doldurarak Alevi kimliğini, Alevi inancını bilince çıkarmış olmasıdır.  Mayıs sonuna kadar yapılacak olan tüm sonuç ve nüfus sayımı sonuçlarını heyecan ile bekliyor olacağız. Umuyoruz ve diliyoruz ki en güzel rakama ulaşacağız” dedi.

PİRHA/İNGİLTERE

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR