Bülbül: Tarikat, cemaat yurtlarında AKP militanı yetiştiriliyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Elazığ Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, kaldığı cemaat yurdunda, baskılar nedeniyle yaşamına son verdi. Enes Kara’nın intihar haberi Türkiye’nin gündemine oturdu. HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, “Bu yurtlarda dindar değil, sistem ve AKP militanı yetiştiriliyor. Bu münafıkların, tüccarların dayattığı ve insanların giderek bulanıma soktuğu, intihara sürüklediği insan hakları ihlalinden başka bir şey değildir” dedi.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, cemaat yurdunda yaşadığı baskı sebebiyle “artık dayanamıyorum” diye anlattığı video paylaşımının ardından intihar etti.

19 yaşında olduğu belirtilen Enes Kara’nın Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi olduğu bilgisi paylaşıldı.

BU YURTLARDA DİNDAR DEĞİL, SİSTEM VE AKP MİLİTANI YETİŞTİRİLİYOR

İntihara sürüklenen Enes Kara haberi Türkiye gündemine otururken, konuya dair bir çok çevreden tepkiler yükseldi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, hükümetin uygulamaları sonucu Enes Kara’nın intihara sürüklendiğini ifade ederek, “Bu yurtlarda dindar değil, sistem ve AKP militanı yetiştiriliyor. Bu münafıkların, tüccarların dayattığı ve insanların giderek bunalıma soktuğu, intihara sürüklediği insan hakları ihlalinden başka bir şey değildir” diyerek, tarikat ve cemaatlerin yurtlarının denetlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

(Haber Merkezi)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN SON EKLEN YAZILAR