Depremzede öğrencilere kırtasiye desteği

PİRHA- Depremin ilk günlerinden itibaren bölge halkının yaralarını sarmak için faaliyet gösteren Avrupa Alevi Birlikleri (AABK) ile bileşenleri depremzede öğrencilere destek verdi.

Video eklenecek…

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Eşit Başkanları Nevim Kamilağaoğlu ve Hüseyin Mat, Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE) Zeynel Abidin Koç oluşan heyet Mersin Cemevini ziyaret ederek, Mersin’de bulunan depremzede öğrencilerine kırtasiye desteğinde bulundular.

Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz,’’ 6 Şubat depreminden sonra Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu deprem bölgesine önemli yardımları olmuştur. Türkiye’de 5 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldı. Bizlerde Mersin’deki öğrenciler için kontenjan istedik. Mersin’de 250 öğrencimiz belirlenmesinde, okul müdürlerinin desteğiyle olmuştur. İlkokul, ortaokul, lise müdürlerimize eğitime gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Eşit Başkanı Hüseyin Mat da,’’ Avrupa’da faaliyet yürüten 14 Alevi kurumun desteğiyle kırtasiye yardımı gerçekleştirdik. Ülkemizdeki depremlerde üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek için çalışıyoruz. Avrupa da toplanan bağışların, depremden etkilenen çocuklarımızın ve gençlerimizin  kırtasiye malzemesi ve burs olanağı sağladık. Gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz.Destek ve bağışlarını bizlerden esirmeyen tüm canlara teşekkür ederiz” diye konuştu.

Gelen yardımlar öğrencilere dağıtıldı.

PİRHA/MERSİN

EN SON EKLENENLER