Gani Kaplan: Danışma kurulunda Alevi örgütlenmesinin geleceğini tartışacağız

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

PSAKD Genel Merkezi’nin 16’ncı Danışma Kurulu toplantısında Alevi örgütlenmesinin geleceğinin tartışılacağını kaydeden Genel Başkan Gani Kaplan, “Genel kurula giderken örgütün geleceği, geleceğin yeni kadrolarının oluşturulması, Alevi örgütlenmesi sonrası yapılabilecek ilişkileri konuşacağız. Buradan çıkan sonuçları diğer Alevi örgütleriyle de paylaşacağız” dedi. 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’nin 16’ncı Danışma Kurulu toplantısı Antalya’da başladı. Muratpaşa ilçesindeki Antalya Otel’de başlayan ve 2 gün sürecek toplantıya ülke genelindeki birçok şubeden katılım sağlanıyor.

“ALEVİ ÖRGÜTLENMESİNİN GELECEĞİNİ TARTIŞACAĞIZ”

16’ncı danışma kuruluna ilişkin konuşan PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan, tartışmalarda Alevi örgütlenmesinin 1o yılının planlanacağını belirterek, “Örgütümüz genel kurula giderken Alevi örgütlenmesinin geleceğini tartışacağız. Genel kurula giderken örgütün geleceği, geleceğin yeni kadrolarının oluşturulması, Alevi örgütlenmesi sonrası yapılabilecek ilişkiler, olası bir iktidar değişikliğinde örgütlerin alması gereken pozisyonları burada tartışacağız. Alevi örgütlerinin geleceğini tartışırken günün değil, gelecek 10 yılın planlanması gerekiyor” diye konuştu.

“ÇIKAN SONUÇLAR DİĞER ALEVİ ÖRGÜTLERİYLE DE PAYLAŞACAĞIZ”

Kaplan, genel tartışmalar sonrasına çıkacak sonuçların diğer Alevi örgütleriyle de paylaşılacağını ifade ederek, “Alevi örgütlerinde ilk kez böyle bir tartışma yürütülecek. Son zamanlarda cemevlerine yönelik provokasyon geliştirilmeye başlandı. Diyanet İşleri Başkanı Mersin’e giderek Alevilere kuran hediye etti. Kuran vermenin anlamı, ‘Ben seni dine davet ettim alırsan kabul ettin, almazdan savaş nedenidir’ demek olduğunu iyi biliyoruz. Alevi örgütlerinin devlet tabanı ve belediye ile olan ilişkilerini iki gün boyunca tartışacağız. Biz PSAKD olarak bu iç tartışmaları açan ilk örgüt olacağız. Buradan çıkan sonuçları diğer Alevi örgütleriyle de paylaşacağız” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi’nin 16’ncı Danışma Kurulu toplantısı 2 gün boyunca devam edecek.

Cebrail ARSLAN

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR