Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi Cemevinin temeli atıldı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi Cemevinin temel atma töreni gerçekleşti. 21 Mart tarihine denk getirilen temel atma töreninde ayrıca Newroz/Nevruz kutlandı.

Almanya’nın Hessen eyaletinde bulunan Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi Cemevinin temel atma töreni gerçekleşti. Temel atmaya çok sayıda yurttaşın yanı sıra özellikle çok sayıda kadın ve genç katıldı. 21 Mart’a denk getirilen temel atma töreninde ayrıca Newroz/Nevruz kutlandı, lokmalar pay edildi.

Yeni alınan arsa üzerinde inşa edilecek ve ibadethane, eğitim, kongre vb. salonlardan oluşacak cemevi binası kısa sürede tamamlanacak.

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Gustavsburg Alevi Kültür Merkezi Cemevinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şöyle denildi:

“Kendi yurdunda sistematik olarak işsiz, topraksız ve yoksul bırakılan biz Kızılbaş Aleviler iş ve aş için geldiğimiz Almanya’da değerlerimize sahip çıkarak ziyaretlerimizden getirdiğimiz teverikleri bugün 21 Mart Sultan Nevruz gününde gece eşitlenip, gündüze selam durduğu gün dergahımızın temeliyle birleştirdik bu kutsal teveriklerimiz dergahımıza tohum olsun, burada kök salsın, şekil alacak inşaatımız yolumuza ulu çınar olsun.”

(HABER MERKEZİ)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR