Halk Ozanı Haydar İspir hakka yürüdü

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Elbistanlı halk ozanlarından Haydar İspir genç yaşta hayatını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavi gören Haydar İspirin bu gün hakka yürüdüğü açıklandı.

Britain Alxas Community Centre -AlxasCom tarafından yapılan açıklamada “Alxaslı halk ozanı Haydar İspir maalesef aramızdan ayrıldı, Yongusöğüt köyünden olan haydar yakalandığı kanser illetine bu sabah maalesef yenik düştü. Basta acılı ailesinin, tüm sevenlerinin başı sağ olsun, ışıklar yoldaşın olsun” dendi.

Gazeteci Şükrü Yıldız ise Haydar İspir’in bölgenin kimliğine, kültürüne büyük değerler katığını belirterek, “Kürtçenin bölge ağzıyla türkülerini en iyi icra eden sanatçılardan birisi aramızdan ayrıldı. Daha çok katkı sunacak bir dönemde, büyük bir birikimi de kendisiyle alıp gitti. Üzgünüz.” dedi.

Bölge sanatçılarından Can Tv programcısı Cengiz Aslanda sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Sevgili yoldaşım Daha çok klamlar söyleyecektik seninle, erken ayrıldın aramızda yıldızlar yoldaşın olsun” derken, sanatçı dostları ve bölge kurumlarından taziye mesajları gelmeye devam ediyor.

Aileden yapılan açıklamada yarın -pazartesi- köyüne uğurlanacağı akabindeki günde hakka uğurlama törenin yapılacağı belirtildi. Uğurlama günü ile ilgi daha sonra detaylı bilginin paylaşılacağı belirtildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR