‘Kurban niyetinde olan Can’ın, ihtiyaç sahiplerine Hakk lokması sunması da makbuldür’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu İnanç Yol Erkan Kurulu; “Kurban niyetinde olan Can’ın isteğine göre, İhtiyacı olan kişi ve kurumlara, öğrencilere, sağlık sorunu nedeniyle maddi ihtiyaç sahiplerine ve son dönemlerimizde yaşanılan doğal afet mağdurlarına Hakk lokması sunması da makbuldür” dedi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) İnanç Yol Erkan Kurulu yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Kurban Tığlama Erkanının, cümle canlarla başta Hakk’a yakınlaşmak olmak üzere mutluluklarda, üzüntülerde, kederlerde ve dileklerde erkan yürüterek yerine getirilen bir yol hizmeti olduğu belirtildi.

“İHTİYACI OLANLARA HAKK LOKMASI SUNMAKTA MAKBULDÜR”

‘Alevilikte Yol’a, Pir’e, Mürşid’e verilen İkrar! Hakk’a ve Yol’a atfedilen en büyük Kurbandır!’ denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Geçmişten günümüze kadar yaşattığımız erkanlarımızdan biri olan Kurban Tığlama Erkan-ı’mız cümle canlarımızın başta Hakk’a yakınlaşmak veya mutluluklarında, üzüntülerinde, kederlerinde, dileklerinde Erkan yürüterek yerine getirdikleri Yol hizmetidir.  Kurban tığlamak kadar, Kurban niyetinde olan Can’ın isteğine göre, ihtiyacı olan kişi ve kurumlara, öğrencilere, sağlık sorunu nedeniyle maddi ihtiyaç sahiplerine ve son dönemlerimizde yaşanılan doğal afet mağdurlarına Hakk lokması sunması da makbuldür.

Bir elin verdiğini diğer elin görmediği Hakk lokmalarınız Hakk Divanı’na yazıla. Lokmanızın Bir’i Bin ola! Umut dolu, savaşsız, kavgasız, barış ve demokrasinin hakim olduğu sağlıklı, mutlu olacağımız her günümüzü bayram tadında yaşayacağımız, bir olup diri kalacağımız günlere…  Aşk ile…  Saygılarımızla”

(HABER MERKEZİ)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR