Hesekê’deki toplantının sonuç bildirgesi açıklandı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Demokratik Suriye Meclisi (MSD), Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ile Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi dün Hesekê’de düzenlediği ortak toplantının sonuçlarını açıkladı.

Açıklamaya göre, QSD yönetimi, Türkiye’nin bölgeye olası bir saldırısı durumunda hazır olduğunu ve gerekli tüm önlemleri aldığını belirtti.

Her üç taraf da Kuzey ve Doğu Suriye halkını birleşmeye, kendi güvenliklerine ve geleceklerine karşı projelere karşı durmaya çağırdı.

Birlik vurgusunun yapıldığı sonuç bildirgesinde, Türk devletinin oluşturduğu tehdidin ciddi bir tehdit olduğu belirtilerek, Suriye’deki tüm demokratik ulusal güçleri bu tehditleri reddetmeye çağırdı. Ayrıca Arap Birliği ve Körfez İşbirliği Konseyi’ne Suriye halkını terörizme karşı desteklemeye, Suriye topraklarını bölmeyi ve işgal etmeyi amaçladığı için Türkiye’nin Suriye’yi işgalini reddetmeye çağırdı.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırı tehdidi ardından bölgede bulunan güçler ortak toplantıda bir araya gelerek, durumu değerlendirmişti.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR