1 Mayıs Bakırköy’de kutlanıyor

1 Mayıs İşçi Bayramı ve Dayanışma Günü kutlamaları çerçevesinde Bakırköy Marmara Forum önünde çeşitli siyasi partiler, sivil toplum kuruluş örgütleri ve vatandaşlar kortej hazırlıklarını tamamladı. Polisin bölgede oluşturduğu üç farklı arama noktasında vatandaşlar aranarak içeri alındı. Polis helikopteri de aralıksız olarak destek uçuşlarını sürdürüyor.

 

Bakırköy Halk Pazarı Meydanı’nda yapılacak 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları kapsamında çeşitli gruplar kortej hazırlıklarını sürdürüyor.

Bakırköy Fildamı yolu güzergahında oluşturulan üç farklı arama noktasında havadan ve karadan polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Polis helikopteri de sabahın erken saatlerinden itibaren havadan güvenlik önlemlerine destek veriyor.

Siyasi partilerin ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin kutlama alanına giriş yapmadan önce bayrak, flama ve pankartlarını hazırladıkları görüldü.

Öngörünüm, Açıklaması metinde

DİSK alanda

DİSK’in de aralarında bulunduğu, bazı sendikalar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün kutlanacağı Bakırköy Pazar Meydanı’nda toplanmaya başladı.,

Sabah saatlerinden itibaren İncirli metrobüs durağı önünde toplanan gruplar, kortej oluşturarak Bakırköy Pazar Meydanı’na doğru yürüşe geçti.

Pankartlar açan, sloganlar atan, şarkılar ve marşlar söyleyen kalabalık, Bakırköy Pazar Meydanı’na ulaştı.

Marmara Forum’un önünde toplananlar da gruplar halinde kutlamaların yapılacağı alana giriyor.

EN SON EKLENENLER