10 Ekim anıtına çirkin saldırı

Post date:

Author:

Category:

Barış Mitingi’ne katılan insanlara yönelik DAİŞ tarafından yapılan katliamda hayatını kaybedenler anısına yapılan anıta çirkin bir saldırı gerçekleştirildi

Ankara’da 10 Ekim 2015 tarihinde Barış ve Demokrasi Mitingi’ne katılan insanlara yönelik DAİŞ tarafından gerçekleştirilen katliam anıtına bir kez daha saldırı gerçekleştirildi. Tren Garı önünde gerçekleştirilen ve 100’den fazla insanın hayatını kaybettiği yere, katliamda hayatını kaybedenlerin resimlerinin bulunduğu temsili anıtın akşam saatlerinde saldırıya uğradığı fark edildi. Etrafındaki çitleri kırılan, anma için bırakılan çiçeklerin ezildiği saldırıda anıt da tekmelenerek yere devrildi. Akşam saatlerinde olay yerinden geçen ve anıtın saldırıya uğradığını fark eden Ali İmran Daşkaya isimli yurttaş, bindiği otobüsten inerek, anıtı düzeltti.

Anıt, henüz katliam çok tazeyken bile birçok kez benzer saldırılara uğramıştı. Referandum öncesi, DAİŞ’in katlettiği insanların anıtına yönelik saldırının gerçekleştirilmiş olması dikkat çekiyor.

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR