104 gündür açlık grevinde olan Kılıç’ın arkadaşlarından kamuoyuna çağrı

Post date:

Author:

Category:

İşine iade edilme talebiyle 104 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç, 26 Şubat’ta eylemini ölüm orucuna dönüştürme kararı aldı. Kılıç ile birlikte eylemde olan arkadaşları ise, kamuoyundan Kılıç’ı ikna etmeleri için destek çağrısı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ firmasında çalışırken, açtıkları ilave tediye ve kadro davası nedeniyle işten atılan Mahir Kılıç 104 gündür açlık grevinde. Kılıç, kendisi ile birlikte işten atılan işçilerin işlerine iade edilmesi için başlattığı açlık grevini 26 Şubat itibari ile su, şeker ve B-1 vitaminlerini de keserek, ölüm orucuna dönüştürmeye karar verdi. Bazı basın yayın organlarında Kılıç’ın ölüm orucuna başladığı yönündeki haberler üzerine Kılıç ile birlikte belediye binası önünde eylem yapan 7 arkadaşı, Kılıç’ın ölüm orucu kararından vazgeçmesi yönünde ikna etmeye çalıştıklarını duyurdu.
KILIÇ’IN ARKADAŞLARINDAN KAMUOYUNA ÇAĞRI
Arkadaşları Kılıç’ın kararına saygı duyduklarını ancak ölüm orucuna girmesi durumunda 104 gündür açlık grevinde olan bir insanın bir hafta bile yaşayamayacağını en iyi ihtimalle sakat kalabileceğini belirtti. Kendilerinin arkadaşlarının ölümü ya da sakat kalması üzerinden bir iş talepleri olmadığını belirten işçiler, kamuoyuna Kılıç’ı ikna etmeleri için girişimde bulunma çağrısında bulundu.
- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR