111 gündür açlık grevinde olan Kılıç’a ziyaret

Post date:

Author:

Category:

TİHV İzmir Temsilciliği İnsan Hakları İçin Sağlık Çalışanları Grubu, 111 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç ve arkadaşlarını ziyaret etti.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) İzmir Temsilciliği İnsan Hakları için Sağlık Çalışanları Grubu üyeleri, işine geri dönme talebiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde 111 gündür açlık grevinde olan Mahir Kılıç ve arkadaşlarını ziyaret etti. Ziyaretten duydukları memnuniyet nedeniyle Kılıç ve arkadaşları, heyete teşekkür etti.
TİHV adına açıklama yapan Dr. Habibe Güneş, Kılıç’ın işine iade edilmesi talebiyle ziyarette bulunduklarını belirtti.
‘GEÇ OLMADAN HAREKETE GEÇİLMELİ’
Güneş, 111 günlük açlık grevi nedeniyle her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan Kılıç’ın sağlık durumunun giderek kötüleştiğini dile getirdi. Kılıç’ı açlık grevi yapmaya zorlayan koşulların hala sürüyor olmasının ek bir stres faktörü olarak sağlığını daha da olumsuz etkilettiğini ifade eden Güneş, sorunun çözülmesi ve eylemin sonlandırılması için sorumluluk alınması gerektiğini aktardı.
Güneş, yetkililerin ivedilikle geç olmadan harekete geçmesi gerektiğini belirttiği Kılıç’ın sağlık durumunun takipçisi olacaklarını da söyledi.
Ziyaretin ardından heyet üyeleri, Kılıç ve arkadaşlarının yanından ayrıldı
- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR