15 Temmuz Gazileri: Bizi devlet karşıtı ve paracı gaziler gibi gösteren sığ anlayışı kınıyoruz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

15 Temmuz Gazilerinin 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda yaptıkları açıklama şöyle:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’nın yapmış olduğu basın açıklaması bizleri derinden üzmüştür.

Zira Sayın bakanımızın 15 temmuz açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır.

 Bu sebeple Biz 15 Temmuz gazilerinin de bir cevap hakkı doğmuştur. Bizler bakan hanımın basın açıklamasında bahsi geçen tazminat tutarları olan 177 bin TL gibi rakamlarla ifade edilen nakdi tazminatları almadık ve hâlâ sıkıntılar yaşamaktayız.

 Bakan hanım adı geçen basın açıklamasında 2703 Gazi sayısı zikretmiştir. Buradan şu soruyu Sayın bakanımıza sorma ihtiyacı hissediyoruz. Biz bu soruları sorduğumuzda bile cevap vermeyi zül addeden bir düşünceyi de kınıyoruz.

 1- Kaç tane gazi maaş almaktadır?

 2- Kaç tane gazi 177 bin TL nakdi tazminat almıştır?  Detaylı açıklama yapmasını kendisinden rica etmekteyiz.

 3- 2703 gaziden kaçına malül maaşı, kaçına 1053 sayılı nizamname maaşı bağlanmıştır?

 4- Bu maaşlar kalıcı mı yoksa belirli bir süre sonra kesilmekte midir?

 5- Kaç gazinin maaşı kontrollü olup kesilmiştir?

 Bunları teferruatı ile anlatmasını ve 15 temmuz gazilerine vaad edilen 6’ncı dereceden malül maaşlarının neden ödenmediğinin izahatını önemle rica etmekteyiz. Çünkü ortada hâlâ yerine getirilmemiş bir maaş vaadi vardır. Ama aynı zamanda sanki bu vaad yerine getirilmiş gibi bunun propagandası da vardır. Buna karşılık biz millete almadığımız maaşın hesabını veriyoruz.

 Tüm 15 Temmuz gazileri maaş alıyormuş gibi bir algı oluşturarak ne amaçlanıyor? Eğer amaç biz konuşturarak Cumhurbaşkanımızı incitmek ve gazileri üzmekse biz bu yaklaşımın içinde olmayacağız. Uyarıyoruz. Bu algı operasyonu vasıtasıyla gazilerimizi haksız bir şekilde tahrik etmek hükümetimize zarar verir ve fetö’ye hizmet eder. Bizi devlet karşıtı ve paracı gaziler gibi gösteren sığ anlayışı kınıyoruz.

 Bakan hanımın gazileri tahrik eden ve gerçekle hiçbir alakası olmayan tahrik edici basın açıklamasını tekrar gözden geçirmesini ve aile sosyal politikalar bakanlığı bürokratlarından kendisini yanıltıcı ve küçük düşürücü bu basın açıklamasının izahatını sormasını temenni ediyoruz.

 Tüm 15 temmuz gazileri olarak üzüntü ve büyük bir taaccupla konuyu takip etmekteyiz.

 Bu tür gerçek dışı söylemler bizleri derinden üzmektedir. Rica ediyoruz. Biz 15 Temmuz gazilerini menfaatperest ve maaş bağlanmış bonkör gibi göstermekten vazgeçin. Toplum içinde sıkıntısını çeken biz oluyoruz.

 Bundan sonra yapacağınız basın açıklamalarında elinizi vicdanınıza koyarak ve gazileri maddi kıstaslarla kıyaslamadan hakkaniyetli bir şekilde açıklama yapın.

 Biz verilen hak ve imkanların bile zikredilmesinden inciniyorken bir de verilmemiş olanların verilmiş gibi gösterilmesi bizi son derece yıpratıyor. Empati yapmanızı bekliyor, siyasi malzeme olmak istemiyoruz.

 Evet, böyle bir algı oluşturulunca biz vaad edilen ama verilmeyen maaşın hesabını vermek zorunda bırakılıyoruz. 15 temmuz gazileri olarak Cumhurbaşkanımız incinmesin ve devletimiz zarar görmesin diye sabırla susuyoruz. Bu bizim suskun halimizdir; bizi daha fazla tahrik etmeyin diye uyarıyoruz.

 15 Temmuz’un üç gerçek kahramanı vardır:

 1) Şehitler ve şahadeti göze alan gaziler

2) Her kesimiyle mücahit millet ve bu mücahit milleti sokağa davet edip birileri gibi kaçmayan Recep Tayip Erdoğan

3) Devlet Bahçeli’nin asil duruşudur.

 Cumhurbaşkanımız o geceyi kendisi bizim gibi bire bir yaşamış ve milleti onu o da milletini yanlız bırakmamıştır. Bizi en fazla anlayan da o olmuştur. Bu gerçek kıyamete kadar değişmeyecektir.

 Verilmesi taahhüt edilen bir çok haklarımızın verilmemesi, bürokraside sürekli yaşadığımız aksaklıklar ve hastanelerde birçok gazimizin mağduriyeti söz konusu iken bizim susmamız yetmiyor mu? Ama birileri bizi konuşmaya zorluyor. Bize yaşatılanların nedeni şudur: Yaklaşan seçimlerde ülkemizin zor anlar yaşamasına neden olması ve biz 15 Temmuz gazilerine karşı oluşan güzel algıyı yıkmak maksadıyla feto terör örgütünün kalıntılarının tahrikleri olduğu tarafımızca anlaşılmıştır. Bunu engelleyecek olan da hep birlikte biziz. Çünkü biz tek milletiz.

 Haklarımız ve kamuda yaşanan sorunların denetlenmesi ve gazilerimizin daha fazla zarara uğratılmaması için Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm bakanlarımızın bu yaşadığımız sorunları ve vaadi verilen haklarımızın bir an önce verilerek çözülmesini talep ediyoruz.

 Halkımızdan toplanan ve yine bize dağıtıldığı zannedilen ama dağıtılmayan 309 milyonu fazlasıyla aşan yardım paraları (hem de “15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gazilerimize Yardım Kampanyası” adı altında bizim adımıza toplanmasına rağmen) bize dağıtılmadı ve bu kampanya hala devam ediyor. Bu yardımların hak sahibi 15 Temmuz Şehit aileleri ve gazilerimize bir an önce dağıtılmasını veya bize dağıtılmayacağının duyurulmasını rica ediyoruz. Çünkü almadığımız maaş gibi almadığımız yardımların hesabını da vermek istemiyoruz.

 Kama oyuna Saygıyla Duyurulur.

15 Temmuz Gazileri

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR