19 Haziran 2016 tarihinde, tüm Sanatçılarımızı Terolar’da buluşmaya çağırıyoruz!

0
224

Avrupa Maraş Yaşam Platformu yazılı bir açıklama yaparak, 19 Haziran 2016 günü tüm sanatçıları Terolar’dakidirenişe destek vermek için Maraş’a çağırdı. İşte o açıklama;

“Basına ve kamuoyuna

19 Haziran 2016 tarihinde, tüm Sanatçılarımızı Terolar’da buluşmaya çağırıyoruz!

AKP ve soykırımcı faşist Türk Devleti’nin Kürdistan’da ve Türkiye’de Kürtlerin ve Alevilerin yaşadığı yaşam alanlarına, ovasına ve onuruna dönük vahşi saldırılarına karşı Maraş Terolar’da başlatılan direniş ateşi yanmaya devam etmektedir.

Türkiye ve Avrupa’da Maraş Yaşam Platformu öncülüğünde AFAD kampına karşı sürdürülen örgütlü direnişe destek eylemleri ve protestolar devam etmektedir. Bunun için her alanda ve zeminde duyarlı ve direnişçi kamuoyunun desteği Kürdistan’a ve TEROLAR’a döndürülmektedir.

Maraş ve Pazarcık’a bağlı 14 köyde yakılan direniş ateşi ve yapılan bilgilendirme çalışmaları sonucunda direniş ateşinin meşalesi şimdi Ankara’ya taşındı. Direnişçi kadınlarımız TBMM’de sesini haykırmaya geldi. Bir kez de Ankara’da ve Meclis’te taleplerini dillendirecekler ve çığlıklarını haykırıp haklı direnişlerine destek arayacaklardır.

Avrupa’ Maraş Yaşam Platformu öncülüğünde ve örgütlülüğünde yapılan bilgilendirme toplantıları ve protesto eylemleri sürdürülmektedir. Şimdi 19 Haziran tarihinde Terolar’da Avrupa ve TEROLAR Maraş Yaşam Platform’ları öncülüğünde bir konser düzenlenecektir. Konsere şimdiye kadar yirmiyi aşkın Kürt, Alevi, devrimci ve demokrat sanatçı gönüllü olarak katılacaklarını açıkladılar.

Avrupa, Türkiye ve Kürdistan’da tüm sanatçı dostlarımızın bu konsere katılmaları için girişimlerimiz ve çalışmalar sürmektedir. Ulaşamadığımız ve görüşmediğimiz duyarlı ve aydın sanatçı dostlarımıza çağrımız bu sese ses, bu direnişe destek ve bu çığlığa çığlık olmalarıdır.

14 Haziran 2016 Salı

AVRUPA MARAŞ YAŞAM PLATFORMU”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here