TBMM’de #Maraş ‘ta yapılacak olan Suriyeliler kampı ile ilğili basın açıklaması;…

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine sığınmacılar için kamp yapılmasının doğru olmadığını belirterek, “Huzur içinde olan bir bölgeye huzursuzluk ve tedirginlik yaratacak bir göçmen kampının kurulmasının sorumluluğu ağırdır. Bölge halkı göçmenlere karşı değil ancak kampın kurulacağı yere karşıdır” dedi.

Gökdağ, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde yirmiye yakın Alevi köyünün bulunduğu bir bölgeye 30 bin Suriyeli sığınmacı için kamp yapılacağını belirterek bölge halkının bu kampa karşı olduğunu savundu.

Kampın kurulacağı bölgenin sosyolojik, kültürel ve inançsal yapısı dikkate alındığında kampın o bölgeye kurulmasında ısrar edilmesinin akılcı bir davranış olmadığını vurgulayan Gökdağ, “Huzur içinde olan bir bölgeye huzursuzluk ve tedirginlik yaratacak bir göçmen kampının kurulmasının sorumluluğu ağırdır. Bölge halkı göçmenlere karşı değil ancak kampın kurulacağı yere karşıdır.” diye konuştu.

Mehmet Gökdağ, Kahramanmaraş’ta vali ile görüştüklerini ve bütün olumsuzluklara rağmen kampın bu bölgede yapılmasında ısrarcı olunduğunu anlatarak, “Bu ısrar, bölge halkının ‘kampı özellikle buraya yapıyorlar. 30 bin Suriyeli göçmeni burada huzursuzluk çıkarmak için yerleştiriyorlar’ düşüncesine haklılık kazandıracak bir ısrardır.” ifadesini kullandı.
‘İş bu basın toplantısı’ / 30 03 2016

EN SON EKLENENLER