301 hafta oldu, günlerden yine adalet!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Adalet arayışlarının 301’inci haftasında kaybettikleri yakınlarını anan Roboskili aileler, ‘Yine Roboski mezarlığı ve günlerden yine adalet. Değişen sadece günler, haftalar…’ diyerek, faillerin cezalandırılmasını talebini yineledi
Mezopotamya Ajansı’nın geçtiği haberde, Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboski köyünde, 28 Aralık 2011 tarihinde savaş uçakları ile yapılan bombardımanda yaşamını yitiren 19’u çocuk 34 kişinin aileleri, adalet arayışlarının 301’inci haftasında da bir araya geldi. Mezarlığa üzerinde, “Roboski için adalet için failler yargılansın” yazılı pankart ile yürüyen aileler, kaybettikleri yakınlarının fotoğraflarını taşıdı.

Günlerden yine adalet…

Aileler adına açıklamada bulunan Hayat Encu,”Yine Roboski mezarlığı ve günlerden yine adalet. Değişen sadece günler, haftalar… Roboski üzerinden 301 hafta geçti; ancak tek bir kişi cezalandırılmadı” dedi. 301 haftadır hala adalet istediklerini kaydeden Encu, “Suçlular bulunmadı. Kardeşlerimizi, çocuklarımızı katledenler adaleti engelliyor. 301 haftadır her perşembe günü çocuklarımızın mezarı başında adalet bekliyoruz” diye konuştu.

Bu adaletsizlikle nereye kadar…

301 haftadır ne gözyaşlarının ne de acılarının dindiğini ifade eden Encu, şöyle devam etti: “301 haftadır yasımız ilk günkü gibi taze. Adaletten ve vicdandan nasibini almamış devletin yetkilileri bize bu zulmü, bu adaletsizliği yaşatmaya ne hakları var. Bu acı, bu zulüm bu adaletsizlik ülkenin dört bir yanına sarsmış. Binlerce insan suçsuz yere cezaevinde tutuluyor. Binlerce insan işinden atıldı. Bu hukuksuzluk bu adaletsizlik nereye kadar böyle. Artık yeter diyoruz. 301 inci haftamıza girdik hala gözleri kör, hala kulaklar sağır. 301 haftadır adaletsizliğin olduğu burada adalet çığlıkları yükseliyor Acımızı görmezden gelenler, sesimizi duymazdan gelenler bilsin ki bu mücadelemizden ve bu hak arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR