5 Haziran sanığının tahliyesine itiraz edildi

0
120

5 Haziran katliamı davasında Burhan Gök’ün tahliye edilmesine itiraz edildi.

5 Haziran Diyarbakır katliamı davasının 6. duruşmasında sanık Burhan Gök’ün tahliye edilmesine müşteki avukatları itiraz etti. Sincan Batı Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesine verilen itiraz dilekçesinde Burhan Gök’ün şartsız tahliye edilmesinin altı çizilerek mahkeme heyetinin duruşma esnasında itirazları tutanaklara geçmediği ifade edildi.

‘SUÇÜSTÜ YAKALANDI’

İddia makamının tutukluluk halinin devamına yönelik talebinin hatırlatıldığı dilekçede “Sanık Burhan Gök ün 16.06.2015 de Gaziantep’te diğer sanık Mustafa Kılınç ile birlikte suçüstü halinde yakalanmış olması” ifadeleri yer aldı.

‘BAKRAOİ İLİŞKİSİ’

Ayrıca sanığın yakalandığında yanında İbrahim El Bakraoi olduğu belirtildi. Bakraoi’nin sınır dışı edildikten sonra 22 Mart 2016 tarihinde Brüksel’de 34 kişinin yaşamını yitirdiği katliamı gerçekleştirdiği vurgulandı.

‘DİĞER SANIKLARLA İLİŞKİSİ’

Devamla sanığın üzerinde yakalanan cep telefonu ve sair deliller üzerinde yapılacak incelemelerinde bitmediğinin altı çizildi. Gök’ün diğer sanıklar ile ilişkisinin ses kayıtlarının ve görüşmelerinin olduğundan bahsedildi.

İtiraz dilekçesinde son olarak sanığın kaçma şüphesi ve delilleri karatma şüphesinden dolayı tekrar tutuklanması veya kaçamayacağı bir adli kontrol şartı uygulanması talep edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here